loader image
WhatsApp Destek
Coingecko

CoinGecko, mevcut tüm kripto para birimlerinin performansı hakkında bilgi toplamak için kullanılan bir web sitesi ve mobil uygulamadır. CoinGecko, gerçek zamanlı veri akışlarını kullanarak fiyat bilgilerini, işlem hacmini ve 1 saatten 1 yıla kadar fiyat dalgalanmaları görüntülenebilmektedir. Ayrıca kripto varlıklar, piyasa değeri en yüksek olana göre sıralanmaktadır.
CoinGecko, kripto traderları ve yatırımcıları için en kullanışlı araçlardan biridir. 6000'den fazla kripto para ilgili güvenilir bilgi için bir merkez görevi görmektedir. Ayrıca kripto para analizi için resmi web sitelerine, blog gönderilerine ve sosyal medya hesaplarına faydalı bağlantılar sağlamaktadır.
Kripto paraların sözleşme adreslerinin görüntülenebildiği CoinGecko, Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalardan (DEX'ler) ERC-20 tokenları satın alma konusunda kullanışlıdır. Yeni satın alınan tokenların sözleşme adresi bir MetaMask cüzdanına hızlı bir şekilde aktarılabilir. Bu aynı zamanda, daha az bilinen tokenları satın alırken doğru sözleşme adresini kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olarak dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olmaktadır.
Çoğu kripto yatırımcısı, ticaret kararlarını bilgilendirmeye yardımcı olacak güvenilir bilgiler için tek durak noktası olarak CoinGecko'ya güvenmektedir. Ayrıca CoinGecko, kriptodaki en yeni tokenları ve en sıcak trendleri takip etmek için son derece kullanışlıdır. Bunun nedeni CoinGecko'nun kripto endüstrisinin büyümesini ve içinde var olan çeşitli projeleri izlemesinden kaynaklanmaktadır. "On chain" ölçümleri, açık kaynak kod geliştirmeyi ve sektördeki yaklaşan etkinlikleri takip etmektedir. CoinGecko'nun kullanışlı bir diğer özelliği ise aradığınız bilgiyi hızlı bir şekilde bulmak için çeşitli kriterler kullanarak aramalarınızı filtrelemenize ve hassaslaştırmanıza izin vermesidir. Örneğin tek bir tıklama ile günün en iyi performans gösteren kripto paralarını görüntüleyebilirsiniz.