loader image
WhatsApp Destek
uniswap
Uniswap (UNI)
Rank: 19
$ 6.00
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00035210
Piyasa değeri
$ 4.52 B
Hacim
$ 119.02 M
24s Değişim
3.51%
Toplam Arz
1,000.00 M UNI

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap, merkeziyetsiz bir değişim sistemidir. DeFi projeleri arasında bilinen merkeziyetsiz borsa yapılarından biridir. Uniswap temelde ERC-20 tokenlarının değişimini akıllı sözleşmeler üzerinden bir merkez ya da yönetici bulundurmadan yapılabilen bir protokoldür.
Uniswap sisteminde bulunan havuzlarda tokenlerin alışverişine imkan sağlayan akıllı sözleşmeler kullanmaktadır. Bu havuzlarda herhangi ERC-20 uyumlu bir token ile değişim yapılabilmektedir.
Unswap sistemi kullanıcılarının direkt olarak cüzdanları üzerinden bu değişimleri yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Merkezi borsalardan ayrılan en önemli özelliği işlemlerin borsaya aktarımı sonrasında takası gibi işlemleri egale ederek direk takası cüzdanınız ile yapabilmenizi sağlıyor.
UNI Token Nedir?
UNI Token, Uniswap merkeziyetsiz borsasının yönetiminde söz sahibi olunmasını sağlayan bir yönetim Tokenıdir. Uniswap sistemi açık yazılım bir protokoldür.
Merkeziyetsiz Uniswap protokolü, sistem içi güncelleme ve değişimlerin yapılabilmesi amacıyla kullanıcı fikirlerini diğer kullanıcılara sunmaktadır. Kullanıcılar da sahip oldukları UNI Tokenlar sayesinde bu güncellemeler için oy kullanmaktadır. Güncelleme ya da değişim yalnızca oylama sonucuna göre yapılabilir.
UNI Token 2018 yılında piyasa sürülmüştür. DeFi projelerine karşı artan ilgi sayesinde UNI Token 2020 yılında ciddi değer kazanmıştır.
UNI Token dolaşımda bulunan miktarı 202.417.054 UNI’dir. Uniswap piyasaya toplam 1 Milyar UNI sürecektir.
UNI Token Madenciliği Nasıl Yapılır?
UNI Token madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. Tüm UNI Token bakiyesi belirli aralıklarla arz edilmektedir.
UNI Token bakiyeniz ile Uniswap sisteminde söz sahibi olabilirsiniz. UNI Token, toplamda 1 Milyar UNI arzı gerçekleştirecektir.
Uniswap (UNI) Nasıl Satın Alınır?
Türkiye’de, Türk Lirası ile Uniswap satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duymadan Uniswap satın alabilirsiniz.
uniswap
Uniswap (UNI)
Rank: 19
$ 6.00
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00035210
Piyasa değeri
$ 4.52 B
Hacim
$ 119.02 M
24s Değişim
3.51%
Toplam Arz
1,000.00 M UNI