loader image
WhatsApp Destek
matic-network
Polygon (MATIC)
Rank: 10
$ 0.925159
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00005437
Piyasa değeri
$ 8.21 B
Hacim
$ 484.91 M
24s Değişim
0.06%
Toplam Arz
10.00 B MATIC

Polygon (MATIC) Nedir?

Polygon (MATIC), temel blockchain ağı katmanını güncellemek yerine, ikinci katman bir ölçeklemeyi amaçlamaktadır. Polygon’ün esas amaçlarından biri, ağ üzerindeki etkileşimde bulunan işlemler arasındaki karmaşıklığı azaltmaktır.
Polygon (MATIC), ilk çıkışında projenin amaçlarından biri olarak, kullanıcılar, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve ekosistemler arasında etkileşimi kolaylaştırmayı sunmuştur. Polygon bu işlem için Plasma çerçevesinin özelleştirilmiş bir versiyonunda merkeziyetsiz bir platform olarak tasarlandı.
Plasma, Ethereum ağına önemli ölçüde ölçeklendirmeyi sağlayan bir çözümdür. Bu çözüm ile temel blockchain üzerinde küresel çapta merkeziyetsiz finansal uygulamaların inşa edilebilmesine olanak sağlıyor.
Polygon bu çerçeveye ek olarak yan ağlar (side chain) ve güvenliği arttırmak amacıyla Proof of Stake (PoS) doğrulayıcılarını eklemiştir.
Polygon (MATIC) Avantajları Nelerdir?
Merkeziyetsiz uygulamalarının büyük ilerleme kaydetmelerine rağmen, şu an kullanılan blockchain sistemleri mevcut kullanıcıların taleplerine göre yeterli ölçeklendirmeye uygun değil. Polygon (MATIC) bu noktada yavaş onay işlemlerinin ve yüksek işlem ücretlerini engellemeyi amaçlıyor.
Ana zincir üzerinde kesinliği kabul gören, daha hızlı ve düşük maliyetli Plasma çerçevesi üzerinde merkezi olmayan bir platform kurmayı amaçlar. Ethereum ağında bulunan Proof of Stake kontrol noktalarını kullanarak hızlanmayı amaçlar. Bu işlem ile tek bir Polygon zinciri üzerinde 65536 işlem yapılabilmesini sağlar. İlerleyen zamanlarda kurulacak yeni zincirler ile milyonlarca işlemi daha hızlı yapılması sağlanacaktır.
Polygon (MATIC) Madenciliği Nasıl Yapılır?
Polygon (MATIC) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Polygon (MATIC) miktarı vakıf tarafından üretilmektedir. Polygon (MATIC) toplamda 10.000.000.000 MATIC adet üretilecektir. Şu anda piyasada bulunan Polygon (MATIC) adedi 2,758,503,686 MATIC’dir. Belirli aralıklarla piyasaya MATIC arzı yapılmaya devam etmektedir.
Polygon (MATIC) Nasıl Satın Alınır?
Türkiye’de, Türk Lirası ile Polygon (MATIC) satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan Polygon (MATIC) satın alabilirsiniz.
matic-network
Polygon (MATIC)
Rank: 10
$ 0.925159
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00005437
Piyasa değeri
$ 8.21 B
Hacim
$ 484.91 M
24s Değişim
0.06%
Toplam Arz
10.00 B MATIC