loader image
WhatsApp Destek
gala
GALA (GALA)
Rank: 156
$ 0.025227
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00000148
Piyasa değeri
$ 190.36 M
Hacim
$ 74.05 M
24s Değişim
1.83%
Toplam Arz
38.81 B GALA

Gala (GALA) Nedir?

Gala Games, Blockchain tabanlı oyunların geliştirilebileceği bir platformdur ve GALA olarak bilinen tokenı Ethereum üzerinde çalışmaktadır. Kriptografik açıdan son derece güvenlidir. “Oynadıkça kazan” prensibiyle çalışan Gala Games, 2019 yılında Mafia Wars ve Farmville gibi oyunları geliştiren mobil oyun şirketi Zynga'nın kurucu ortaklarından Eric Schiermeyer tarafından oluşturulmuştur.
Gala Games’in misyonunu “gerçekten oynamak isteyeceğiniz Blockchain oyunları” yapmaktır. Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden sokmayı planlamaktadır. Gala oyuncuları, oyunların işleyişini etkilemelerine ve yeni oyunlara oy vermelerine olanak tanıyan NFT'lere sahip olabilirler.
GALA’nın Özellikleri
GALA, Gala Oyunları ağını çalıştıran yakıttır. Bir kişi GALA'yı kullanarak Gala Games ekosisteminden öğeler satın alabilir, Splinterlands gibi diğer İttifak üyelerinden kart paketleri satın alabilir ve Gala Games ağındaki Founder's Nodes'u etkinleştirebilir. Ekosisteme güç sağlayan bu token oyuncuların oynamalarını, çeşitli oyun içi ögelere sahip olmalarını ve ticaret yapmalarını sağlayacak bir ERC-20 tokenıdır.
GALA, kullanıcılar arasında transfer edilebilir ve kullanıcılar, nasıl kullanılacağı üzerinde tam kontrole sahiptir. Ekosistem için üretilen ilk oyun olan Town Star, en iyi 100 oyuncunun ödüllendirildiği bir ödül yapısına sahiptir.
GALA, Gala Games ekosistemindeki katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılan ve iade edilmeyen bir hizmet tokenıdır. GALA'nın amacı, Gala Games ekosistemi içinde etkileşime giren katılımcılar (örneğin, dijital ürünlerin veya oyun içi öğelerin ödenmesi) arasında uygun ve güvenli bir ödeme ve anlaşma şekli sağlamaktır, GALA hiçbir şekilde herhangi bir hissedarlığı temsil etmez.
Ethereum Blokzincir’inde tutulan öğelere, çeşitli açık kaynaklı ve kriptografik olarak güvenli cüzdanlar ve depolama mekanizmaları kullanılarak erişilebilir. GALA web sitesindeki ve GALA uygulamasındaki cüzdan, açık kaynaklı, anahtar sözcük korumalı bir cüzdandır ve bir kez cüzdanı oluşturulduğunda, bu cüzdanda depolanan fonlara ve öğelere yalnızca hesap sahibi erişebilir.
GALA, doğrudan Gala Games'ten satın alınmaz. Platformu desteklemek için şimdiye kadar hiçbir ilk token teklifi (ICO) yapılmamıştır. GALA, token almaya hak kazanan herkes tarafından günlük olarak kazanılır. Bu, kurucu düğümlerini çalıştırarak, kullanıcıları kurucu düğümlerini satın almaya yönlendirerek ve insanları Gala Oyunları platformunda oyun oynamaya yönlendirerek olabilir. Nitelikler, ağı desteklemeyi, oyunları oynamayı ve oyunları ağ üzerinde paylaşmayı teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bu aynı zamanda merkezi bir ekip yerine halkın tokenın fiyatına karar vermesine izin vermektedir.
Platformun ana hedefi, oyunun gücünü oyunculara geri verebilen merkezi olmayan bir oyun ağı yaratmaktır. Bunun şu anda sağlanma yollarından biri NFT'lerdir. NFT'ler, oyuncuların oyunda kullanılabilecek öğelere sahip olmalarını sağlar. Bu ekosistem genişleyecek ve Kurucunun Düğümlerinden daha fazlasının ağa katkıda bulunmasına yardımcı olacaktır.
GALA’nın Çalışma Mekanizması
Sistem üç temel fikir birliği mekanizması üzerinde çalışmaktadır.
Proof-of-Work: Madenci olan kişilerin, hash gücü sağlayarak ağı desteklemelerini sağlar. Hash gücü için belirli noktalar, ağ tarafından en çok neye ihtiyaç duyulduğuna göre puan veren merkezi olmayan bir algoritma tarafından belirlenir (örneğin, ağ daha fazla hesaplama kaynağı gerektiriyorsa, hash gücü depolamadan daha yüksek ödüller alabilir).
Proof-of-Stake / Kullanılabilirlik: Bu, node sisteminin şu anda çalışma şekline en yakın analogdur. Bununla, her node lisansı, çok hafif bir protokol kullanarak işlemlerin doğrulanmasına yardımcı olmaktadır.
Depolama Kanıtı: Gala Oyunlarının uzun vadeli hedefi, Gala Oyun Ekosisteminin tamamen merkezi olmayan bir şekilde var olmasını sağlamaktır. Merkezi olmayan oyun ekosistemi, Amazon S3 bulut sunucuları gibi merkezi barındırma gereksinimini tamamen ortadan kaldırarak oyunların düğüm ekosisteminin kendisinde barındırılmasını istiyor. Depolama için belirli noktalar, depolamanın konumuna, hızına ve güvenilirliğine göre puan veren merkezi olmayan bir algoritma tarafından belirlenecektir.
GALA’nın Arzı Ne Kadar?
GALA tokenın maksimum arzı 50.000.000.000 adet olarak belirlenmiştir. Mevcut toplam arz 36.225.120.614 adet iken bunun 7.542.496.572 adedi dolaşımdadır.
gala
GALA (GALA)
Rank: 156
$ 0.025227
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00000148
Piyasa değeri
$ 190.36 M
Hacim
$ 74.05 M
24s Değişim
1.83%
Toplam Arz
38.81 B GALA