loader image
WhatsApp Destek
Digital Aurum (DAU) Nedir?

Digital Aurum, "DAU" kısaltmasını kullanan 1gr 995/1000 saflıkta altına eş değer olan dijital bir tokendır. Aurum kelimesi Latince'de altın anlamına gelmektedir, "Digital Aurum" Türkçe olarak "dijital altın" anlamına gelmektedir.
Tüm DAU tokenların toplamı, 995/1000 saflıktaki fiziksel altın olarak kasalarda saklanmaktadır. Toplam 5000 DAU tokenı üretilmiş ise toplam 5000gr altın kasalarda saklanmaktadır. Eğer DAU tokenı sahibiyseniz aynı miktarda altın sahibisiniz demektir.
DAU, bir Ethereum platformu üzerindeli ERC-20 tokenı olduğu için DAU'larınızı Ethereum cüzdanlarınızda saklayabilir, istediğiniz zaman transferini yapabilirsiniz.
Digital Aurum (DAU) Avantajları Nelerdir?
DAU tokenlarını 7 gün 24 saat alabilir veya satabilirsiniz.
DAU tokenları Bitcoin gibi blockchain üzerinde işlem gördüğü için transfer edilebilir, çok küçük parçalara ayrılabilir ve ticareti yapılabilir.
DAU tokenlarının saklama ücreti yoktur ve transfer ücretleri çok düşüktür.
DAU token ile güvenlikli kasalarda saklanan fiziksel altın arasındaki oran 1:1 dir. Saklanan fiziksel altın miktarını blockchain üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca yapılan tüm transfer işlemlerini de takip edebilirsiniz.
DAU tokenları transfer ederken çok düşük miktarda Ethereum network üzerinde ETH ödemesi yaparsınız bunun dışında gönderdiğiniz DAU miktarından komisyon alınmaz.
Digital Aurum (DAU) Nasıl Çalışır?
200 ve üzeri DAU tokenlarınızı resmi tatiller hariç hafta içi hergün, 200 adet miktarından düşük DAU tokenlarınızı resmi tatiller hariç her hafta perşembe günü 1,5,10,20 ve 100 gram seçeneklerindeki 0,995 saflıktaki gram altın ile değiştirebilirsiniz.DAU tokenlarınızı gerçek altın ile değiştirmeden en geç bir gün önce değişim yapmak istediğiniz miktarı iletmelisiniz.
DAU tokenlarınızı fiziksel gram altın ile değiştiğinizde minimum 50TL olmak üzere piyasa değerinin %0.5'i oranında ekstra komisyon ödemesi yaparsınız. Aynı oranlar DAU token tanımlanmasında da geçerlidir. Bitlo.com ve benzeri borsalarda yaptığımız alım satımlarda ise sadece borsadaki alım satım komisyonlarını ödersiniz, ekstra bir komisyon yoktur.
Digital Aurum (DAU) Madenciliği Nasıl Yapılır?
Digital Aurum (DAU) madenciliği yapılmayan bir kripto para türüdür. Tüm Digital Aurum (DAU) miktarı kadar gerçekte altın bulundurulmaktadır, dolayısı ile altın miktarı arttırıldığında DAU miktarı arttırılır.
Digital Aurum (DAU) Nasıl Satın Alınır?
Türkiye’de, Türk Lirası ile Digital Aurum (DAU) satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan Digital Aurum (DAU) satın alabilirsiniz.