loader image
WhatsApp Destek
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV)
Rank: 55
$ 44.49
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00190541
Piyasa değeri
$ 857.31 M
Hacim
$ 85.96 M
24s Değişim
1.97%
Toplam Arz
21.00 M BSV

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

2018 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan Bitcoin SVişlem ücretlerini azaltmak ve Bitcoin Cash blok zincirini çatallamak amaçlarıyla kurulmuştur. Protokolün token’ı BSV’dir. Coin isminin, Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Satoshi Nakamoto’nun vizyonu ile uyumlu olduğu düşünülen uygun fiyatlı ücretlerden geldiğine inanılıyor. Bitcoin cash’de yaşanan iç savaş sonucunda ortaya çıkan bu kripto para, protokole önerilen teknik güncellemelerle ilgili görüş farklılıkları yaşanması nedeniyle gündeme gelmiştir.
Protokolün esas hedeflerine bakıldığında bunlar arasında; yüksek düzey güvenlik sistemi, daha düşük satıcı masrafları ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak vardır. Aynı zamanda şirketler BSV blok zincirini kullanmak istediklerinde kaynak ve yatırım taahhütleri için gerek duyulan ölçek ve istikrarda BSV markasına güven duyabilmektedir.
Bitcoin SV (BSV) Avantajları Nelerdir?
Satoshi vizyonu olarak ifade edilen BSV yeni bir coin olmasına karşın kullanıcılarına geniş bir cüzdan ağı sunar. İsteyen kullanıcılar BSV coin’leri CashPAY, Crypto Traders, Bitcoin ATM ve Inc. gibi hizmetler için kullanabilirler. Bu nedenle BSV günlük yaşamda kullanım için son derece cazip hale gelmektedir.
İşlem boyutu olarak bakıldığında BSV 128 MB boyuta sahiptir. Bitcoin Cash ile kıyaslandığında oldukça düşük işlem ücretlerine sahiptir. Bu sayede kullanıcısına rahatça işlem yapma olanağı sunar. Piyasaya çıktığı ilk günler itibariyle büyük yankı uyandıran BSV’nin arkasında yatan isim olan Craig Wrigh’in aslında gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ifade etmesi coin’i bir anda popülerleştirmiştir.
Genel hatlarıyla özetlendiğinde ise Bitcoin SV ölçeklendirme, düşük işlem maliyetleri ve ağ geliştirme gibi 3 başlıkta toplanan avantajlara sahiptir. Bu coin fazla sayıda değişiklik geçiren bir blockchain zinciri olarak da ifade edilir.
Bitcoin SV (BSV) Dezavantajları Nelerdir?
Satoshi anlayışını en iyi şekilde yansıttığına inanılan Bitcoin SV kaliteli uygulama geliştirmeye yardımcı olur ve alış satım işlemlerinde bekleme sürelerini en aza indirir. Bu gibi avantajlarının yanı sıra BSV dezavantajlarıda vardır. Buna göre BSV merkeziyetsiz finansta kullanılamaz. Genellikle alım satım işleri ile adı daha sık duyulan BSV, staking üzerinden gelir elde ettirdiğine dair veriler sunmaz. Ayrıca BSV için saldırı riski mevcuttur. Kötü niyetli saldırı olasılığına karşı ise coin’ler donanım cüzdanda saklanarak muhafaza edilebilir.
Bitcoin SV (BSV) Madenciliği Nasıl Yapılır?
Çoğu kişi tarafından merak edilen Bitcoin SV madenciliğiiçin blockchain teknolojisi kullanılır. Bitcoin ve diğer altcoin’ler gibi bu token’ın madenciliği de Coin Geek şirketi tarafından yoğun olarak gerçekleştirilir. Coin’in arkasında böyle güçlü bir şirketin olması sayesinde madencilik işlemlerinin ilerleyen süreçte daha da artması beklenmektedir. Aynı zamanda Bitcoin’de olduğu gibi dört yılda bir ödül alınmasıyla yarılanmanın gerçekleşmesi ve son BSV’nin 2140 yılında çıkarılması hedefleniyor.
Temelde güvenliği artırma, ölçeklendirme, protokolü geri yükleme ve ödeme deneyimini iyileştirme gibi deneyimlere sahip olan Bitcoin SV 2019 yılında aldığı ilk protokol yükseltmesi ile daha da ilgi görür hale gelmiştir.
Bitcoin SV (BSV) Yatırımı Güvenilir mi?
Piyasaya çıktığı gün itibariyle hızlı bir yükseliş trendine giren BSV bu yönüyle piyasada yönlendirici bir rol üstlenmiştir. Mevcut performansı ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in yerini almasına dahi ihtimal vermektedir. Bitcoin SV’nin piyasada ortaya çıkardığı etki ve öne sürdüğü varsayımlar ilk etapta yatırımcılarda tedirginlik yaratsa da bu coin’in sahip olduğu özellikler, yatırım yapmayı avantajlı ve güvenli hale getirmektedir. Fiyatlarında hareketlilik yaşansa dahi kısa vade içerisinde kullanıcılara kazanç sağlayacak faydalı bir yatırım aracı olarak görülmektedir. BSV’nin piyasaya girişiitibariyle kullanıcılardan ciddi oranda destek görmesi onu daha da güvenli kılar. Bu gibi özellikler çerçevesinde gelecek dönemler için bakıldığında BSV’nin artışa geçmesi beklenmektedir.
Teknolojik olarak Bitcoin’e göre belirgin artıları olmasına rağmen geliştiren ekibin sektördeki diğer kişilerle olan ilişkileri iyi olmadığı için yatırımcılar konusunda da sıkıntılar yaşamaktadır. Bazı kripto para borsaları sırf bu tür tartışmalardan dolayı BSV’yi borsalarında listelememektedir.
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV)
Rank: 55
$ 44.49
Fiyat (BTC)
Ƀ0.00190541
Piyasa değeri
$ 857.31 M
Hacim
$ 85.96 M
24s Değişim
1.97%
Toplam Arz
21.00 M BSV